Kościelne inicjatywy charytatywne w czasie pandemii koronawirusa od początku przede wszystkim stanowiły wsparcie dla lekarzy, dla domów pomocy społecznej i lecznic, a także wsparcie seniorów, samotnych i ubogich oraz bezdomnych. Pomoc dla dzieci stanowiło głownie wyjście naprzeciw wykluczeniu cyfrowemu. Pojawiły się także specjalne telefony zaufania z pomocą psychologiczną i duchową.

O wsparciu dla medyków, pomocy w domach społecznych i lecznicach, wobec starszych, samotnych, ubogich, potrzebujących rodzin, dzieci czy bezdomnych, a także o duchowym i psychologicznym oparciu czytaj więcej tu: https://ekai.pl/charytatywna-dzialalnosc-kosciola-w-czasie-pandemii-koronawirusa/.


Parafia w Kamienicy | Parafia Kamienica | #parafiawkamienicy | #transmisjamszy | kościół w kamienicy | diecezja tarnowska