Mając na uwadze to, że zostały odwołane wszystkie publiczne uroczystości związane z 15. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, dziś, 2 kwietnia, o godz. 21.00 w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Mszę św. odprawi ks. abp Marek Jędraszewski, jednocząc się z wszystkimi, którzy tradycyjnie w tym dniu przybywali pod „okno papieskie” przy ul. Franciszkańskiej 3.

2 kwietnia mija 15 lat od przejścia Papieża Jana Pawła II do domu Ojca. W tym dniu o godz. 7.00 Mszę św. w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odprawi wieloletni osobisty sekretarz Ojca Świętego ks. kard. Stanisław Dziwisz. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP1.

Archidiecezja Krakowska, której kapłanem i biskupem był Karol Wojtyła – Jan Paweł II – zachęca, by dziś wierni zjednoczyli się wokół osoby i myśli Papieża Polaka, np. poprzez odszukanie papieskich tekstów, ich lekturę i rozważanie na ich temat w gronie rodzinnym. Ważna będzie także wspólna modlitwa, np. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w łączności z sanktuarium łagiewnickim (transmisje na www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl).

O godz. 21.00 w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Mszę św. odprawi ks. abp Marek Jędraszewski, jednocząc się ze wszystkimi, którzy tradycyjnie 2 kwietnia przybywali pod „okno papieskie” przy ul. Franciszkańskiej 3. Po Eucharystii ksiądz arcybiskup odmówi Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, którego 17 sierpnia 2002 r. na krakowskich Łagiewnikach dokonał Ojciec Święty. Liturgia będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Po Mszy św. zostanie wyemitowane rozważanie kolejnej stacji Drogi Krzyżowej

, którą metropolita krakowski przygotował z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

O duchową łączność w tym dniu apeluje także ks. kard. Stanisław Dziwisz, który zachęca, aby o godz. 21.37 zapalić w naszych oknach świece i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się o ustanie pandemii koronawirusa.

W związku z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego przygotował specjalny materiał dokumentalny przypominający osobę Ojca Świętego. Na stronie www.idmjp2.pl będzie można zobaczyć m.in. film biograficzny „Karol Wojtyła – Jan Paweł II”, archiwalne nagrania spotkań Papieża z rodakami pod „oknem papieskim” przy ul. Franciszkańskiej 3 czy wysłuchać nagrań listów od wiernych kierowanych do Ojca Świętego już po jego śmierci. Przypomniana też zostanie ulubiona pieśń Jana Pawła II – „Barka” i zaprezentowany nowy teledysk do utworu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który jest muzycznym podsumowaniem papieskiego pontyfikatu. Instytut zachęca także do wirtualnych spacerów po miejscach w Małopolsce związanych z Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/radiomaryja.pl

Źródło: https://www.radiomaryja.pl/kosciol/15-rocznica-smierci-jana-pawla-ii/