„Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy” - czytamy w Księdze Syracha (3,30)

W ramach ofiarnej pomocy Ukraińcom, za którą jesteśmy dotychczas wdzięczni, zwracamy się z prośbą o wsparcie dla ks. Krzysztofa Sapalskiego, wuja księdza Michała, który posługuje w rzymsko-katolickiej parafii pw. św. Michała Archanioła w Czerniowcach na Ukrainie. Zebrane rzeczy zostaną osobiście dowiezione i przekazane bezpośrednio ks. Krzysztofowi, który rozdysponuje je według bieżących potrzeb. Obecnie na terenie parafii podejmuje on coraz większą liczbę uchodźców wojennych.
Zbiórka poniższych przedmiotów odbywa się do piątku 4 marca do godz. 16.30 w budynku dawnej weterynarii w Kamienicy:
• śpiwory, koce, karimaty;
• powerbanki, latarki na baterie, baterie AA, bateria AAA;
• opatrunki, bandaże, maści, apteczki, środki przeciwbólowe, środki do tamowania krwi;
• zapalniczki, mydło;
• płaszcze przeciwdeszczowe, plecaki, nakolanniki, rękawice (zwłaszcza rękawice strażackie, robocze);
• konserwy, żywność długoterminowa.

Serdeczne Bóg zapłać za otwartość serc i waszą hojność - szczególne podziękowania dla pani Agaty Zięby!
#razemdlaukrainy #solidarnizukrainą