15 kwietnia br. młodzież z naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania przez posługę arcybiskupa Henryka Nowackiego. Oto relacja z homilii arcybiskupa pióra jednej z nowo bierzmowanych: 
Myślę, że słowa arcybiskupa mocno na nas bierzmowanych wpłynęły. Kiedy zadał nam pytanie: "Za kogo uważamy Jezusa?" dało nam to dużo do myślenia. Jezus to BÓG i CZŁOWIEK, który mimo tego wszystkiego, co wycierpiał, pokonał śmierć i zmartwychwstał! Jest on jedyną Osobą w historii, która zwyciężyła śmierć. Zatem aby zostać Jego uczniem powinniśmy nie tylko zgłębiać Ewangelię, ale również wprowadzać ją w życie i żyć zgodnie z nią. Wchodząc w dorosły świat często mówi się, że zyskujemy "wolność". Lecz ta "wolność" jest wielkim trudem i wysiłkiem, gdyż jest to wybór między dobrem a złem. Wolność jest wtedy gdy, ty decydujesz o sobie; nie jest to łatwe i potrzeba nam właśnie tej łaski Ducha Świętego, którą otrzymaliśmy podczas sakramentu bierzmowania, by dar wolności mądrze wykorzystać. Nieraz zastanawiamy się, kto da nam siłę i odwagę, aby walczyć z przeciwnościami losu? Wtedy przychodzi nam z pomocą Jezus Chrystus dając nam sakramenty i dary Ducha Świętego. Im więcej będziemy mieli w sobie Ducha, tym bardziej silniejsi, lepsi, szczęśliwsi i wspanialsi będziemy. Natomiast krzyż którego otrzymaliśmy na pamiątkę bierzmowania, jest drogowskazem, który powinien nam towarzyszyć przez resztę naszego życia.

Nowo bierzmowanym życzymy obfitości darów Ducha Świętego i odwagi w kroczeniu Bożymi drogami. Szczęść Boże!


Parafia w Kamienicy | Parafia Kamienica | #parafiawkamienicy | #transmisjamszy | kościół w kamienicy | diecezja tarnowska