Dnia 9 maja br. dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. By godnie przeżyć pierwsze w życiu spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym, dzieci dzień wcześniej, w sobotnie przedpołudnie przystąpiły do sakramentu spowiedzi świętej. Ufamy głęboko, że czas ich przygotowań, zarówno podczas katechezy szkolnej, jak i nauk przy parafii, będzie wydawał obfite owoce w postaci coraz ściślejszego zjednoczenia z Jezusem. Gratulujemy tej podniosłej chwili nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.

Przez cały następny tydzień dzieci pierwszokomunijne brały udział w wieczornych Mszach Świętych w ramach tzw. białego tygodnia, uczestnicząc w nich w strojach z niedzielnej uroczystości. Dzieci podczas kazań miały okazję posłuchać m.in. o wartości wdzięczności wobec Pana Boga i rodziców, o nabożeństwach do Najświętszego Serca Bożego i Niepokalanego Serca Maryi, a także o pracy misjonarzy; wiele z nich złożyło ofiarę na misyjną działalność Kościoła.

Niech Bóg Wam błogosławi!


Parafia w Kamienicy | Parafia Kamienica | #parafiawkamienicy | #transmisjamszy | kościół w kamienicy | diecezja tarnowska